DonanımTeknoloji

Tek ekran kartıyla 6’lı VideoWall

Print

AMD Eyefinity teklonojisi kullanılarak tek bir ekran kartı ile birden fazla ekranı tek bir ekrana dönüştürülmesi mümkün . Dikkat edilmesi gereken hususlar ekran kartı tercih ederken portlar ve destekledigi konnektörlerdir . Çünkü uyumsuz kablo veya konnektör kullanımı işlemin başarısız olmasına sebep oluyor .

Uyumlu donanım listesini : http://support.amd.com/us/eyefinity/Pages/eyefinity-dongles.aspx adresinden  kontrol edebilirsiniz .

Gelelim diğer hususlara . Yani yazılım tarafında da kontrol etmeniz gereken bazı özellikler var .  Örneğin oyun oynamak için bu özelliği kullanmak istiyorsanız öncelikle oyunun bunu desteklemesi gerekiyor .  Ekran çözünürlükleri genişleterek arttırdığı için her oyun bu kadar yüksek çözünürlükte oynanamayabiliyor .

Yazılım ve donanımınız tamam peki ya monitörlerin özelliği ne olmalı ? Monitörler genelde ince kenarlı özel videowall ürünlerinden tercih edilir . Görüntünün kötü durmaması için hatta çerçevesiz monitörler kullanılırsa sonuç daha da iyi oluyor . Aşşağıdaki resimde kullandığımız Dell marka monitörler ince kenarlı oldukça pahalı Displayport’a sahip ürünlerdi . Ayrıca monitörler için taşıma aparatı da gerekiyor .  Bu apartlar ürüne özel üretildiği gibi yurtdışında standart aparatlar olarak da satılabiliyor . Türkiyede henüz çok geniş bir piyasası yok fakat yerli üreticilerden Tec-supports’da bulabilirsiniz .

Evet pahalı bir ürün . Oldukça da gösterişli .

IMAG0050

 

Avatar

Sezer Sürücü

Dahaönce HP , Superonline , GFI gibi firmalarda çeşitli görevlerde hizmet verdim . SOFTEK Haberleşme ve Bilişim Ltd. Şti.'yi kurarak bilişim sektöründe profesyonel çözümler veremeyi amaçlıyorum .

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn

Comment here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.