GFI FaxMaker Client ile Fax Gönderimi

GFI-FM-Main

 

Exchange olmayan bir ortamda  fax göndermenin birkaç arlı yolu var   .  Bu makalede GFI FaxMaker Client programıyla SMTP kullanarak gönderme üzerinde duracağım .

Öncelikle GFI FaxMaker kurulu fax serverımızda statik IP kullanılması önerilir .   GFI FaxMaker client uygulaması SMTP üzerinden GFI FaxMaker server’a ulaşarak faxların işlenmesini sağlayabilecek şekilde konfigüre edeceğiz .

Not :  The GFI Faxmaker Client aşağıdaki linkten indirilebilir :

GFI FaxMaker Download 

  1. Yönetici özelliklerine sahip bir  hesapla oturum açmış durumdayken client  uygulamasının yükleme dosyasını indirip çalıştır .

Fclientsetup-1

2. Yükleme sihirbazında gelen seçeneklerde “GFI FaxMaaker Yeni Faks formunu kullanın ” seçeneğini seçin ve sonrakiye tıklayın. Aşağıdaki  kutucuğu işaretlerseniz outlook’un adres defterini kulla

nabilirsiniz .

2

3. ” ISP yada SMTP/POP3 Mail sunucusu “, kısmını seçin ve GFI FaxMaker’ın kurulu olduğu bilgisayar IP adresini (ya da bilgisayar adını )  girin .

3

Not: Herhangi bir sunucu doğrulama seçmenize çoğu zaman gerek yok , fax işi local ağ üzerinden faxserver’a iletilecektir .

  .

 4 .Client’ın ilk yüklemesi ekranında uygulama ayarları kısmı gelecek ve fax gönderecek kullanıcının mail adresini yazın ve konfigürasyonu tamamlayın.

Fax Göndermek için ;

 

  1. Başlangıç menüsünden , Tüm  programları seçin
  2. GFI FaxMaker client içerisindeki GFI FaxMaker Fax Message Form’u tıklayın
  3. GFI FaxMaker fax message form açıldığında  sağ üstteki özellikler menüsünü n içindeki SMTP seçeneklerini açın ,

FaxmakerClient-TR

E-mail Adress kısmını doldurun . Unutmayın ki buraya gireceğiniz e-mail Faxmaker Lisanslı kullanıcıları içerisindeki bir hesap olmak zorunda . Ayarları yaptıktan sonra  uygulaya basın ve işlemi tamamlayın

Ücretsiz GFI FaxMaker Demosunu indirmek için tıklayınız 

Sezer Sürücü

Dahaönce HP , Superonline , GFI gibi firmalarda çeşitli görevlerde hizmet verdim . SOFTEK Haberleşme ve Bilişim Ltd. Şti.'yi kurarak bilişim sektöründe profesyonel çözümler veremeyi amaçlıyorum .

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn