GFITeknoloji

GFI FaxMaker Client ile Fax Gönderimi

GFI-FM-Main

 

Exchange olmayan bir ortamda  fax göndermenin birkaç arlı yolu var   .  Bu makalede GFI FaxMaker Client programıyla SMTP kullanarak gönderme üzerinde duracağım .

Öncelikle GFI FaxMaker kurulu fax serverımızda statik IP kullanılması önerilir .   GFI FaxMaker client uygulaması SMTP üzerinden GFI FaxMaker server’a ulaşarak faxların işlenmesini sağlayabilecek şekilde konfigüre edeceğiz .

Not :  The GFI Faxmaker Client aşağıdaki linkten indirilebilir :

GFI FaxMaker Download 

 1. Yönetici özelliklerine sahip bir  hesapla oturum açmış durumdayken client  uygulamasının yükleme dosyasını indirip çalıştır .

Fclientsetup-1

2. Yükleme sihirbazında gelen seçeneklerde “GFI FaxMaaker Yeni Faks formunu kullanın ” seçeneğini seçin ve sonrakiye tıklayın. Aşağıdaki  kutucuğu işaretlerseniz outlook’un adres defterini kulla

nabilirsiniz .

2

3. ” ISP yada SMTP/POP3 Mail sunucusu “, kısmını seçin ve GFI FaxMaker’ın kurulu olduğu bilgisayar IP adresini (ya da bilgisayar adını )  girin .

3

Not: Herhangi bir sunucu doğrulama seçmenize çoğu zaman gerek yok , fax işi local ağ üzerinden faxserver’a iletilecektir .

  .

 4 .Client’ın ilk yüklemesi ekranında uygulama ayarları kısmı gelecek ve fax gönderecek kullanıcının mail adresini yazın ve konfigürasyonu tamamlayın.

Fax Göndermek için ;

 

 1. Başlangıç menüsünden , Tüm  programları seçin
 2. GFI FaxMaker client içerisindeki GFI FaxMaker Fax Message Form’u tıklayın
 3. GFI FaxMaker fax message form açıldığında  sağ üstteki özellikler menüsünü n içindeki SMTP seçeneklerini açın ,

FaxmakerClient-TR

E-mail Adress kısmını doldurun . Unutmayın ki buraya gireceğiniz e-mail Faxmaker Lisanslı kullanıcıları içerisindeki bir hesap olmak zorunda . Ayarları yaptıktan sonra  uygulaya basın ve işlemi tamamlayın

Ücretsiz GFI FaxMaker Demosunu indirmek için tıklayınız 

Avatar

Sezer Sürücü

Dahaönce HP , Superonline , GFI gibi firmalarda çeşitli görevlerde hizmet verdim . SOFTEK Haberleşme ve Bilişim Ltd. Şti.'yi kurarak bilişim sektöründe profesyonel çözümler veremeyi amaçlıyorum .

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn

Comments (2)

 1. Avatar

  Hocam merhaba,Faxmaker kurulumunu yaptım fax server kurulu cihazın ip sini verdim ama fax gönderemiyorum bu konu ile ilgili bir fikrin varmıdır. bu arada Faxmaker yazılımı xp bir pc nin üzerine kurulu benden önce kurulmuş olan clientler fax gönderiyor ama ben yeni kurulum yaptım kendi pc,me fax maker yazılımının kurulu olduğu ip yi verdim kullanıcı tanıttım line kullanıcılarına da tanıttım ama sonuç aynı.

 2. Avatar

  Merhaba Erdem Bey ;

  Faxmaker’ın kurulu olduğu server’A ping atabiliyormusunuz ? SMTP’Yi ve networkteki erişim kontrol etmek gerekiyor . Ayrıca Faxmaker sürümü ile ilgili de olabilir . info@sesbilisim.com.tr adresine mail atarsanız yardımcı olabiliriz .

Comment here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.