Dijital Santral Sistemleri Avantajları Nelerdir ?

banner_telekominikasyon_400x400 (1)

 

IP Tabanlı santral sistemleri  dijital santral sistemi olarak adlandırılmaktadır .  Klasik anlamda kullandığımız analog santrallerden en büyük farkı yönetilebilir olması ,  gelişen teknolojiyle birlikte kullanım kolaylığı sağlamasıdır .  Bunların yanı sıra dijital telefon hizmeti yani  Voip Hizmeti olarak isimlendirdiğimiz bir teknoloji kullanarak  analog hat servis sağlayıcılarına oranla daha düşük ücretlerle Voip servis sağlayıcılarının tarifelerinden yararlanmanızı sağlar .

Günümüzde linux ve windows tabanlı olarak çalışan çeşitli telefon santralleri yer almaktadır . Bir çok ürün bu konuda piyasaya sürülüyor ve rekabet ortamında çeşitli seçeneklerden faydalanmamızı sağlıyor . En yagın olarak kullanılan linux sistemlerde  Asteriks FreePBX açık kaynak kodlu yazılım tabanlı ürünler bulunmakta . Bunlar arasında çeşitli üreticilerin ürettiği donanımsal santraller ve  yönetilebilirlik açısından özelleştirilmiş olan Elastix ürünleri yer almaktadır . Windows tarafında ise 3CX Santral Sistemi  ürünü göze çarpmaktadır . Windows tabanlı olması sistem yöneticileri tarafından  kurulum , yönetim , sorun tespitinde hızlılık ve güncelleme desteği gibi önemli özellikler açısından öne çıkmaktadır . Desktop , Android ve Apple IOS uygulamaları sayesinde hem bilgisayarınızda hem de mobil cihazlarınızda kullanabildiğiniz bu ürün güvenlik anlamında yapılandırılabilir bir sistem kazandırmaktadır .

Dijital santral ürünlerinin sağladığı başlıca yaraları şöyle sıralayabiliriz

  • Genişleme maliyetleri analog ürünlere göre daha uygundur .
  • Voip teknolojisi kullanarak ekonomik görüşme tariflerinden yararlanmanızı sağlar .
  • Mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz . Ofis dışında kurumsal hattınız üzerinden çağrı karşılayabilir , personellerinizi evden yada şehir dışında hatta yurtdışında konumlandırarak esneklik kazanabilirsiniz .
  • Eğer Windows tabanlı bir yazılım seçerseniz IT yöneticileri için yönetim ve kullanım kolaylığı olacağından fazla efor sarfetmeden sisteme adepte olmalarını sağlayacaktır .
  • Şubeleriniz arasında ücretsiz görüşme sağlayabilirsiniz . Bütün şubeleriniz aynı santral sistemi içerisinde konumlandırılarak maaliyetlerinizi düşürebilirsiniz .
  • Dijital santral sistemleri Uzaktan yönetilebilir sistemlerdir . Bu sayede oluşan sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz .
  • Yeni nesi IP telefonlar ile yeni özellikleri  kullanabilirsiniz .
  • Yatırım maliyetlerini  kısa zamanda geri kazanabilir  .

Dijital haberleşme çözümleri   hakkında daha fazla bilgi için   www.softekbilisim.com  web sitesini   ziyaret edebilirsiniz . Tel : 0216 222 28 92  E-Posta :  info@softekbilisim.com

 

Avatar

Sezer Sürücü

Dahaönce HP , Superonline , GFI gibi firmalarda çeşitli görevlerde hizmet verdim . SOFTEK Haberleşme ve Bilişim Ltd. Şti.'yi kurarak bilişim sektöründe profesyonel çözümler veremeyi amaçlıyorum .

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.