İnternetTeknoloji

Blog Hosting Seçimi

blog-2-300x199

  Blog yazarlarının en büyük problemlerinden birtanesi de yazdıkları blogun güvenilir bir şekilde barındırılması yani hosting hizmetinin güvenilir ve uygun fiyata sağlanmasıdır . Yeni blog yazmaya başlayanlar için önemli olduğunu düşündüğüm bazı konulardan bahsedeceğim .

   Bu konuda bir çok farklı alternatif karşımıza çıkıyor . Blogger, Blogcu gibi servislerde ücretsiz olarak bir blog sahibi olabilirsiniz . İsterseniz  sitede alt alan adı olarak sayfanızı barındırıp alan adı ücreti de ödemeyebilirsiniz ( sezersurucu.blogspot.com gibi ) . Hostingin ücretsiz olması avantaşına karşı İçerik ve eklentiler olarak sitelerin size sunduğu imkanların dışına çıkmakta zorluklar yaşayabilirsiniz .

 Bir diğer alternatif    .com .net gibi alan adlarını ücretli olarak alıp ( www.sezersurucu.com gibi ) ayrıca çalışmalarınızda daha özgün olabileceğiniz stabil bir hosting firmasından hizmet almanızdır . Bu yol benim de tercih ettiğim yollardan birisidir . Çünkü yazılarımın veri tabanı , sitemin teknik altyapısı  tamamiyle benim kontrolümde .   Yurtiçinde hosting firmaları gün geçtikçe artmakta ve Türkiye bilişim altyapısı bakımından bir çok ülkeyi geride bırakmaktadır artık . Güvenilir ve oldukça başarılı işler yapan firmalardan bir tanesi de Vargonen Hosting Hizmetleri . WordPress hosting paketlerini incelerken ilgimi çeken firmalardan bir tanesi oldu  ve bu deneyimi sizlerle paylaşmak istedim . 2 Adet alan adı barındırabilen bir paket . 500 MB’lık disk alanı ve 2 Adet Mysql veri tabanı ile gayet kullanışlı bir paket . Yeni blog yazmaya başlayan bir blog yazarı için çok ideal bence .

Disk Alanı

500 MB

Aylık Trafik

10 GB

POP3 E-Posta Hesabı

10 adet

POP3 E-Posta Kotası

100 MB

MYSQL

2 Adet / 20 MB

E-Posta Otomatik Yanıtlayıcı

Dahil

E-Posta Yönlendirme

Dahil

Alan Adı Barındırma

2 Adet

Alt Alan Adı

2 Adet

FTP Hesap Sayısı

1 Adet

Php Desteği

Dahil

Haftalık Yedekleme

Dahil

Detaylı Trafik Analizi

Dahil

Spam Filitresi

Dahil

Anti Virüs Koruması

Dahil

Kontrol Paneli

Cpanel

Webmail Erişimi

Dahil

Disk Sistemi

EMC Storage

İşletim Sistemi

CloudLinux

Server

Apache

Avatar

Sezer Sürücü

Dahaönce HP , Superonline , GFI gibi firmalarda çeşitli görevlerde hizmet verdim . SOFTEK Haberleşme ve Bilişim Ltd. Şti.'yi kurarak bilişim sektöründe profesyonel çözümler veremeyi amaçlıyorum .

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn

Comment here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.