Andoid 4.0 İçin Flash Güncellemesi Çıktı .

Galaxy Nexus  Android 4.0 İşletim sistemiyle çalışan ilk telefon olarak piyasaya çıktı . Fakat Kullanıcılarını bir süpriz bekliyordu . Flash kullanılan sitelerde gezinen kullanıcılar Android 4.0’ın Flash desteklemediğini farkettiler . Adobe cephesinden gelen mobil cihazlar için  Flash geliştirilmeyeceği haberi de  duyulunca herkes Flash’ın sonunun geldiğini düşündü . Android kullanıcıları bu gelişmelerin içinde Adobe’den gelen müşde ile sevindiler . Adobe Android 4.0 için son kez bir güncelleme yapacağını açıkladı

Adobe, müjdesinden kısa süre sonra yeni Flash güncellemesi olan 11.1′ i Android Market’e yükledi. Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS)   Flash’a Kavuştu .

Güncellemede bug düzeltmeleri , kararlılık ve performans artışı ve yeni cihazlarla uyumluluk gibi özelliklerin dışında fazla bir yenilik bulunmuyor .  Güncellemeye rağmen Flash’ın Android versiyonunda hala bilinen problemler var. On2 ve Sorenson kullanan StageVideo, ICS cihazlarda çalışmıyor ve videoyu ileri ya da geriye sardığınızda görüntü yenilenmiyor. Flash video izlerken gelen aramalarda videoyu siz konuşurken bile oynatmaya devam ediyor . Yazı bölümlerinde “enter” tuşu  işlev göstermiyor .

Adobe artık Flash’a ağırlık vermeyecek, bunun yerine HTML5’e odaklanıp mobil cihazlara da bu platform üzerinden uygulama sağlayacak.

Android 5 ile birliktge Google da  Flash desteğini bırakmayı planlıyor.  Uzmanlar bir Flash’ın çok pil tükettiği konusunda aynı fikirdeydiler .

Avatar

Sezer Sürücü

Dahaönce HP , Superonline , GFI gibi firmalarda çeşitli görevlerde hizmet verdim . SOFTEK Haberleşme ve Bilişim Ltd. Şti.'yi kurarak bilişim sektöründe profesyonel çözümler veremeyi amaçlıyorum .

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.