Düz yazılarımEdebiyat

Hayali bir dünya , Sosyalliğin son noktası .

İnsanlar o kadar sosyalleşiyor ki artık tek başınalığın ayrı bir sosyal yansıması var . İnternet , Facebook , Myspace , Twitter , Friendfeed . Köşemizden tüm dünyanın tek tık ötesindeyiz . Nereye gitsek insanların bilmesini istiyoruz . Büyük bir boşluktaymışız gibi geliyor . Sanal bir sosyal yaşamımız var artık . 

 

Hayal dünyasıyla gerçekliğin buluştuğu ağlar . Gelecek tasarımcılarıyız artık herbirimiz . Fikirlerimiz anında paylaşılabilir , erişilebilir oldu . İyi yanları olduğu kadar kötü tarafları da var elbette . Eskiden magazin programlarından ünlülerin nerelere gittiğini , neler yaptığını kimle birlikte olduğunu takip ederdik . Şimdi herkesin ünlü olduğu bir dünyaya doğru yol alıyoruz . İyi yönlerden bakmak istiyorum bütün bu gelişmelere . Herhangi bir kafede otururken cepten , netbooktan yada herhangi bir ağa erişebileceğimiz bir aygıttan bağlanıyoruz tüm dünyaya . Kendimize özel dünya oluşturuyoruz ve sonra onu paylaşıyoruz etrafımızla . Sürekli tartışılır bu insanı yalnızlaştırıyor mu ? yoksa daha çok kaynaştırıyor mu diye .

 

İnsan bu işte  her çağda , her devide iletişimsiz yaşayamayan varlık .  Dumanla başlamış birbirimizle uzak mesafe haberleşmemiz günümüze kadar gelişen süreçte evrimi hızla tamamlıyor . Gelecek bilimciler herşeyin hızla geliştiği toplumlarda öngörüleriyle ışık tutuyor . Herkes farklı bir yorum yapıyor . Benim yorumum diye başlarsam cümleye faktörü insan olan herşeyde olduğu gibi kullanım amacımıza bağlıdır herşey . Lisede Zekeriya Hayır hocamın da söylediği gibi ” İnternet fireni patlamış bilgi kamyonu ”  Direksiyonda da biz insanlar . İyi birer şöförsek kötülüklere çarpmadan iyiye doğru yol alabiliriz .

 

Benim hayal dünyamı geliştiriyor , geliştirdiklerimi paylaştırıyor ve çok da etkili yapıyor bunu . Peki ya siz ? Hiç düşündünüz mü size neler yapıyor ?

Kaynak : http://raistlin.blogcu.com/hayali-bir-dunya-sosyalligin-son-noktasi/9110251

Avatar

Sezer Sürücü

Dahaönce HP , Superonline , GFI gibi firmalarda çeşitli görevlerde hizmet verdim . SOFTEK Haberleşme ve Bilişim Ltd. Şti.'yi kurarak bilişim sektöründe profesyonel çözümler veremeyi amaçlıyorum .

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedIn

Comment here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.